Language
Język

EN PL

ELQ Spółka Akcyjna to fuzja doświadczenia i nowoczesności


Ponad 40 lat z energetyką zawodową

ELQ Sp z o.o. (której właścicielem jest ELQ SA) powstała w 1976r. jako zaplecze techniczne Zakładów Energetycznych Okręgu Południowego. W wyniku restrukturyzacji krajowej energetyki, w latach osiemdziesiątych XX wieku, ELQ stało się Wydziałem Zakładu Energetycznego Częstochowa. Fakt ten zapoczątkował rozwój firmy w kierunku produkcji urządzeń rozdzielczych SN i nn oraz kontenerowych stacji transformatorowych. ELQ zajęło miejsce niekwestionowanego lidera na rynku krajowym. Zrealizowaliśmy także wiele projektów w zakresie zasilania oraz zewnętrznych i wewnętrznych instalacji elektrycznych dla obiektów handlowych wielkopowierzchniowych, zakładów przemysłowych, czy osiedli mieszkaniowych.

ELQ Spółka Akcyjna to firma z dużymi ambicjami

Dziś oferta ELQ łączy w sobie trwałe, niezawodne rozwiązania technologiczne oraz elastyczne warunki współpracy z klientami krajowymi i zagranicznymi. Wyróżnia nas pionierskie zaawansowanie techniczne, najwyższa jakość produktów potwierdzona stosownymi certyfikatami, a także wyjątkowa elastyczność rozwiązań, szybkie terminy realizacji i dogodne warunki współpracy. Potrzeby rynku, oczekiwania klientów, wymagania energetyki zawodowej i ścisła współpraca z projektantami branżowymi to codzienność inżynierów z ELQ, którzy na bazie opracowanych rozwiązań tworzą konfiguracje stacji transformatorowych o zróżnicowanych mocach, wyposażeniu, wymiarach, pozwalających na ich optymalną zabudowę nawet w trudnodostępnym terenie. Jesteśmy pewni, iż spółka ELQ SA jest w stanie zaspokoić wszystkie wymagania klientów zarówno reprezentujących sektor publiczny jak i prywatny.

FARMY PV

Farmy Fotowoltaiczne

Energia słoneczna jest najobfitszym źródłem energii odnawialnej.

FARMY PV

STACJE TRANSFORMATOROWE

Stacje Transformatorowe

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu pełną ofertę stacji transformatorowych marki ELQ.

STACJE TRANSFORMATOROWE

FARMY WIATROWE

Farmy wiatrowe

Energia z farm wiatrowych jest jedną z obfitszych źródeł energii odnawialnej (OZE).

FARMY WIATROWE

OFERTA

Oferta

Zapoznaj się z ofertą usług świadczonych przez ELQ

OFERTA

DO POBRANIA

Do pobrania

Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne pliki do pobrania

DO POBRANIA

STACJA WIDOK 360°

Stacja Transformatorowa 360°

STACJA WIDOK 360°

O NAS

O Nas

Poznaj historię naszej firmy

O NAS

GALERIA

Galeria

Zobacz nasze stacje w terenie

GALERIA

VIDEO

Video

VIDEO

KARIERA

Kariera

Nie czekaj dołącz do grona specjalistów.

KARIERA

ZARZĄD

Zarząd

ZARZĄD

RADA NADZORCZA

Sprawdź skład naszej rady

RADA NADZORCZA

RELACJE INWESTORSKIE

Nasze relacje inwestorskie

RELACJE INWESTORSKIE

KONTAKT

Kontakt

Jeśli posiadasz pytania bądź wątpliwości pisz do nas.

KONTAKT

CERTYFIKATY

Certyfikaty

Zapoznaj się z posiadanymi przez nas certyfikatami

CERTYFIKATY

KONTAKT Z AKCJONARIUSZAMI

Kontakt z naszymi akcjonariuszami

KONTAKT Z AKCJONARIUSZAMI

Innowacyjne podejście


Wczoraj

ELQ jest prekursorem wielu rozwiązań racjonalizatorskich, w tym objętego ochroną patentową systemu wentylacji grawitacyjnej oraz technologii produkcji budynków stacyjnych żelbetowych. To tutaj powstały nowatorskie rozwiązania zaspakajające potrzeby nowoczesnej energetyki. Wyprodukowane w ELQ pierwsze kontenerowe stacje transformatorowe pozwoliły na wyeliminowanie obszernych powierzchniowo, osiedlowych stacji typu MSTw. W latach 90-tych ubiegłego stulecia powstał innowacyjny pomysł na zastosowanie w naszych urządzeniach rozdzielnic SN w izolacji SF6. Do dzisiaj rozwiązanie to stanowi standard budownictwa elektroenergetycznego w Polsce.

Dziś

Strategia rozwoju firmy oparta jest o zasadę innowacyjności. Prekursorskie rozwiązanie produkcji obudów betonowych stacji transformatorowych na bazie własnej technologii z wykorzystaniem siatkobetonu pozwala na znaczące obniżenie ciężaru obudów o kilkaset procent w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań, przy zachowaniu trwałości i niezawodności działania w całym okresie ich eksploatacji. Ta unikatowa technologia produkcji obudów chroniona jest patentem RP. Ponadto jako jedyni w kraju posiadamy możliwość posadowienia obudów w dwóch wariantowych wersjach:

  • na specjalnych stopach fundamentowych;
  • z zastosowaniem piwnicy kablowej;

uwzględniając warunki geologiczne podłoża, ciężar całkowity stacji transformatorowej oraz aspekt ochrony urządzeń przed korozją i skutkami wnikania wody i wilgoci do wnętrza stacji.

Sprawdzony Partner

ELQ specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych stacji transformatorowych SN/nn w obudowach betonowych i metalowych, rozdzielnic elektrycznych oraz wykonawstwie inwestycji kompleksowych w zakresie dostaw, montażu i uruchomienia urządzeń oraz instalacji elektroenergetycznych w obszarze wtórnego rozdziału energii elektrycznej. Spółka świadczy również usługi w zakresie projektowania kompletnych stacji transformatorowych, serwisu i wypożyczenia stacji. Firma współpracuje z uznanymi na świecie producentami aparatury elektrycznej, takimi jak: Siemens, ABB, Schneider Electric, Efen. Na co dzień obsługujemy wymagające zamówienia ze strony krajowych i zagranicznych podmiotów realizowanych na terenach podlegających koncernom energetycznym, tj.: Tauron, Enea, Energa, PGE oraz realizujemy projekty z zakresu elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych i biogazowych. Budowa farm w systemie EPC, obejmuje: aktualizację dokumentacji, projektowanie, produkcję oraz dostawę stacji transformatorowych, budowę farmy, przyłącza, pomiary i odbiory. Współpracujemy zarówno z Partnerami, jak i Konsorcjantami. Dotychczas w 2018 roku wykonaliśmy 98 przyłączy energetycznych SN do farm fotowoltaicznych wraz z produkcją i dostawą stacji transformatorowych. Zajmujemy się kompleksową realizacją obiektów i infrastruktury w obszarach Energetyki Zawodowej, Przemysłu, Budownictwa, Obiektów Użyteczności Publicznej, OZE i Inwestorów Prywatnych. Zapewniamy pełen zakres usług w systemie ,,Zaprojektuj-Wybuduj“. Realizujemy zamówienia generalnych wykonawców jak i bezpośrednich inwestorów.


ELQ S.A. Zapraszamy do kontaktu.
ELQ S.A.

Specjalizujemy się w produkcji prefabrykowanych stacji transformatorowych SN/nn, rozdzielnic elektrycznych oraz wykonawstwie inwestycji kompleksowych w zakresie dostaw, montażu i uruchomienia urządzeń oraz instalacji elektroenergetycznych. Budujemy również farmy słoneczne (farmy PV) w systemie EPC pod klucz. Zapewniamy pełen zakres usług w systemie ,,Zaprojektuj-Wybuduj“. Projektujemy i aktualizujemy dokumentację.

SZYBKI KONTAKT
  • 42-200 Częstochowa, Polska
    Ul. Jagiellońska 81/83
  • office@elqsa.pl
  • +48 34 366 14 39

footer.created Mindb Group